Pharmed Station

Pharmed Drug Master” istasyon yöneticisi olarak kullanılmaktadır. İstasyona bağlı kabinlerde bulunan envanterlerin kontrollü bir şekilde dağıtılmasını ve raporlanmasını sağlar. Klinikteki stok miktarına göre Pharmed Drug Master kabinine ek olarak birden fazla Pharmed Drug Sleve kabinler eklenebilir. Klinik içerisinde kontrollü ilaçlar, anestezikler, ampul ve flakon depolanması ve yönetimi için kullanılır. Çekmecelerin sadece reçete edilen miktarda ürün alınabilecek kadar açılması sayesinde en yüksek seviyede güvenlik sağlanır. “Pharmed Drug Master ” ve “Pharmed Drug Sleve ünitelerinde; birim doz (tek doz) ve kapalı bölmeli çekmece çeşitleri kullanılmaktadır. Çekmece konfigürasyonu klinik ihtiyacına göre düzenlenebilir.

Pharmed Serum & Drug Single” istasyon içerisinde yardımcı kabin olarak kullanılmaktadır. Klinik içerisinde kontrollü serum, tıbbi malzeme ve şurup vb. ürünlerin depolanması ve yönetilmesi için kullanılır. Kabinde sadece reçete edilen ürünün bulunduğu göz açılır. Bu sayede yüksek seviyede güvenlik sağlanır. “Pharmed Serum & Drug Single” ünitesinde; açık bölmeli çekmece kullanılarak ilaca çoklu erişim sağlanır.

Açık bölmeli çekmece 500 Lt. olup 4 adet gözden oluşmaktadır.

Pharmed Serum & Drug Double kabininde açık bölmeli çekmece 1000 Lt. olup 8 adet gözden oluşmaktadır.

Pharmed RF-CountBox” istasyon içerisinde “Pharmed Serum & Drug Single” ve “Pharmed Serum & Drug Double” kabinlerinde yardımcı ünite olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda mevcut depolama sistemine adapte olmaktadır. “Pharmed RF-CountBox” ünitesi, çoklu erişimi olan tıbbi malzemelerin sayımını yaparak alımını ve iadesini gerçekleştiren bir ünitedir. Bu ünite “Pharmed Drug Master” yönetici istasyonuna alım ve iade bilgilerini göndererek kontrollü stok yönetimi sağlar.

Pharmed CCL” (Isı Ölçerli Elektromekanik Buzdolabı Kilidi) istasyon içerisinde yardımcı unite olarak kullanılmaktadır. Soğuk zincir gerektiren ilaçların 2-8 derece arasında muhafazası için tasarlanmıştır. “Pharmed CCL” ünitesi hastane içerisinde bulunan soğuk zincir ünitelerine monte edilir. Soğuk zincir ünitesinin iç sıcaklığı, belirlenen seviyelerin dışına çıktığında hem” Pharmed CCL” ekranında hem de “Pharmed Drug Master” istasyon yöneticisine uyarı göndererek kullanıcının takip etmesi sağlanır.